O MNIE

Lek. Kamil Kniczek, ortopeda, Łódź, Kutno, Łowicz

Jestem absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi (klasa o profilu biologiczno-chemicznym, matura rocznik 2005). Ukończyłem Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (dyplom 2011r.) gdzie na ostatnich latach studiów zainteresowałem się ortopedią.
Staż podyplomowy odbyłem w szpitalu im K. Jonschera w Łodzi w latach 2011-2012, czas wolny między poszczególnymi oddziałami placówki spędzałem oczywiście głównie na Oddziale Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej. Na szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu wybrałem placówkę poza Łodzią – zostałem członkiem zespołu ortopedów w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. W tym okresie mojej pracy zajmowałem się głównie pacjentami z urazami narządu ruchu, rozpocząłem też pracę w Oddziale Ratunkowym i przyszpitalnej poradni. Po rezydenturze przystąpiłem do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, który zdałem z wynikiem 4,5 zdałem w marcu 2019 roku. Po egzaminie pozostałem w zespole kutnowskiej ortopedii i obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta. Zajmuję się nadal leczeniem urazów kończyn, ale także zmian zwyrodnieniowych kolan i bioder (endopiotezoplastyki stawów, osteotomie korekcyjne). Wykonuję również artroskopie stawu kolanowego (rekonstrukcyjne oraz tzw. „małe”) i artroskopie barku. Zabiegi operacyjne przeprowadzam w dwóch placówkach: w szpitalu w Kutnie (NFZ) oraz w szpitalu Salve w Łodzi (NFZ, zabiegi komercyjne).

Zajmuję się też leczeniem biologicznym urazów i patologii narządu ruchu przy pomocą iniekcji osocza bogatopłytkowego (PRP) (często łączę tę terapię z uprzednim zabiegiem operacyjnym). Stosuję też leczenie iniekcjami z kwasu hialuronowego (dostawowe, okołostawowe).
Najważniejsze w leczeniu jest dla mnie zaufanie pacjenta do lekarza i na odwrót. Zawsze proponuję
choremu to co uważam za najlepsze w jego konkretnym przypadku, doradzam, mówię o możliwościach
leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego, mówię o plusach/minusach opcji leczenia, uprzedzam o
możliwych powikłaniach a takie niestety się zdarzają.
Pacjent po konsultacjach ze mną jest poinformowany o swojej diagnozie i jak należy tę chorobę leczyć.